Mapa Zabytków

Partnerzy
PARTNERZY
The International Committee For The Conservation Of The Industrial Heritage (TICCIH)

TICCIH jest niezależną międzynarodową organizacją pozarządową zajmującą się ochroną, badaniem, dokumentowaniem i działaniami edukacyjnymi w zakresie dziedzictwa przemysłowego.

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku jest Oddziałem Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. Jest największym muzeum gromadzącym zabytki techniki kolejowej na terenie Śląska. Kolekcja ponad 140 lokomotyw i wagonów jest jedną z największych w Europie.

Młyn Hilberta w Dzierżoniowie

Młyn Hilberta w Dzierżoniowie jest największym na Śląsku zachowanym młynem zbożowym z zachowanym oryginalnym i kompletnym ciągiem technologicznym. Początki działalności przedsiębiorstwa sięgają 1837 r. Młyn Hilberta jest Oddziałem Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska.

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszcząca się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia („Thorez”). Zakończona w 2014 roku rewitalizacja największej, wałbrzyskiej kopalni zatrudniającej w szczycie swej działalności kilka tysięcy pracowników umożliwiła powstanie wyjątkowego obiektu na turystycznej mapie Polski.

Zakłady Porcelany Stołowej “Karolina” Sp. Z o.o.

ZPS “Karolina” to jedna z największych i najstarszych fabryk porcelany w Polsce. Tradycje zakładu sięgają 1860 r.

Winnica Sabat – Gazownia Sobótka

W poprzemysłowej przestrzeni dawnej gazowni zorganizowano winnicę, restaurację i dom gościnny dla miłośników dobrego wina i dawnej techniki.